Уличните фитнес площадки се срещат в почти всеки град и предлагат незаменими възможности за тренировка.
Фитнес ластиците могат да се използват, както за изолиращи упражнения, така и за асистиране при някои по-трудни движения, за които трениращият още не е на необходимото ниво.
Това прави възможно пълноценното трениране на площадките с лостове. Трениращият ще може да изпълнява препоръчаните серии и повторения и постепенно да намалява съпротивлението на асистиращия ластик, до момента, в които го изключи напълно.
1. Асистирано набиране с ластик
Набирането е най-разпространеното упражнение, което можем да изпълняваме на лост. Има десетки вариации, но каквото и да изберем, ластикът винаги ще ни е от полза за дърпащото нагоре движение.
Може да свиете коленете и да поставите ластика под коленете (на единия или на двата крака), или да изпълнявате набиранията с изпънати крака, а ластика да закрепите под стъпалата си.
2. Асистирани кофички с ластик
При асистираните кофички, намушете ластика в двата края на успоредката, на около педя навътре. След което скочете, изтласквайки се от дръжките и качете колената си върху ластика. Ластикът ще ви помогне да се избутате по-лесно до позиция на заключени лакти.
3. Асистирани лицеви опори с ластик
Ако имате трудности при лицевите опри и правилното им изпълнение, поставете ластик на лоста или на успоредката и влезте в него, като го закрепите на дължината на кръста.
4. Асистиран клек на един крак – “Пистолет”
Хванете закачения на лоста ластик, с една или две ръце, и бавно свийте опорния крак в коляното, докато изнасяте другия крак напред. Не позволявайте на свитото коляно да отива по-напред от нивото на пръстите на крака.
Изберете подходящото съпротивление за вашия ластик според нивото ви. Упражненията може да се окажат неефективно лесни, ако ги изпълнявате с ластик с прекалено голямо съпротивление.
Прогресирайки в тренировките ще намалявате все повече дебелината на ластика, докато напълно не го премахнете от изпълнението.